پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

تعریف پشتیبانی سایت

از لحاظ فنی پشتیبانی سایت به مجموعه اقداماتی از طرف طراح یا پشتیبان سایت گفته می شود. که در جهت تقویت و نگهداری وب سایت شما مدیران کسب و کارها انجام می شود.

این اقدامات فنی برای سایت شما می تواند مزایای بی شماری را برای وب سایت و کسب و کار شما فراهم کند.

از این اقدامات می توان به بروز رسانی هسته و افزونه های سایت، بروز رسانی مطالب و محتوای سایت به عنوان مثال بخش وبلاگ آن اشاره کرد.

همچنین می توان به حفظ امنیت سایت، تقویت سئو، به روز رسانی کدها و قالب وب سایت و … اشاره کرد.

پشتیبانی وب سایت لازمه پیشرفت کسب و کار برندها می باشد. زیرا بدون پشتیبانی و نگهداری بک وب سایت به مرور کیفیت سایت پایین می آید.

بعد از گذشت زمان، وب سایت دیگر آن کیفیت و چالاکی روزهای اول طراحی را نخواهد داشت. که این موضوع می تواند باعث تضعیف سئو و امنیت وب سایت شود.

بسیاری از مدیران موفق کسب و کارها پس از طراحی سایت خود در اولین اقدام به فکر پشتیبانی و نگهداری وب سایت خود هستند تا کیفیت آن را حفظ کنند.

سرمایه گذاری در فضای مجازی و حضور قدرتمند در بستر اینترنت باید اصولی و حرفه ای انجام شود. نه توسط افراد مبتدی و کارنابلد، زیرا که باعث هدر رفته سرمایه و وقت می شود.

تاثیر پشتیبانی سایت بر موفقیت کسب و کار

امروزه داشتن وب سایت شخصی برای اکثر مدل های کسب و کار ضروری است. صرف نظر از اینکه شما یک شرکت متوسط ​​داشته باشید، خود اشتغالی دارید، یک شرکت حقوقی دارید یا یک فروشگاه آنلاین دارید، یک وب سایت ضروری است.

وب سایتی که به روز باشد، شایستگی و اعتماد به شرکت مربوطه را به بازدیدکنندگان وب سایت منتقل می کند.

مشکل بسیاری از صاحبان وب سایت نگهداری وب سایت است. زیرا که نگهداری از وب سایت و تثبیت جایگاه کلمات کلیدی آن در موتورهای جستجو حتما باید توسط افراد حرفه ای و متخصص انجام شود.

اطمینان بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه وب سایت شرکت و خدمات شما به سایت شما بستگی دارد. در واقع اولین چیزی که کاربران جدید از خدمات و کسب و کار شما می بینند وب سایت شما است.

وب سایت نامناسب و با اطلاعات قدیمی در بسیاری از موارد منجر به کاهش نامحسوس در مشتریان جدید می شود. این موضوع می تواند نرخ تبدیل بازکننده به مشتری در شرکا و خدمات کسب و کار شما را به شدت کاهش دهد.

اگر پشتیبانی وب سایت نداشته باشم چه اتفاقی می افتد؟

تقریباً برای همه افراد در دنیای مدرن، اینترنت منبع اصلی اطلاعات برای تصمیم گیری خوب برای یا علیه یک محصول یا خدمات است. چندین راه وجود دارد که کاربران می توانند در یک وب سایت وارد شوند.

 • موتورهای جستجو (Google، Bing، DuckDuckGo و غیره)
 • پیوندها در کانال های رسانه های اجتماعی
 • لینک های وب سایت
 • تبلیغات آنلاین
 • دسترسی مستقیم

بنابراین، بازدیدکنندگان وقتی به یک وب‌سایت وارد می شوند در عرض چند ثانیه تصمیم می‌گیرند که آیا در یک صفحه بمانند یا روی برگشت کلیک کرده و از وب‌سایت دیگری بازدید کنند.

از دیدگاه یک بازدید کننده وب سایت، نه تنها داشتن یک وب سایت جذاب و مدرن، بلکه همیشه به روز بودن از نظر فنی اهمیت ویژه ای دارد. به خصوص در مورد زمان بارگذاری سایت نهایت دقت را به خرج داد. زیرا اکثر افراد هنگام جستجوی نتایج از یک طرف سریعا می خواهند به جواب برسند. از طرف دیگر گوگل سرعت صفحه را در نتایج رتبه بندی خود در نظر می گیرد.

مدیرانی که سایت خود را به‌طور منظم به‌روزرسانی نمی‌کنند و فقط به صورت مقطعی و سالانه تعمیر و نگهداری وب‌ سایت را انجام می‌دهند، اغلب در این فرآیند ضرر می‌کنند.

پشتیبانی سایت

خطرهای عدم پشتیبانی سایت

بنابراین کسانی که وب سایت خود را به اندازه کافی به روز نمی کنند و بهبود نمی دهند، در معرض خطرهای زیر هستند:

 • کسب رتبه ضعیف در گوگل
 • زمان بارگذاری کند (نرخ پرش بالا)
 • ایجاد خطا در صفحه
 • اطلاعات دیگر به روز نیست
 • نرم افزارها و افزونه های قدیمی
 • ایراد عملکرد وب سایت
 • قالب و کدنویسی قدیمی و عدم هماهنگی با رشد تکنولوژی

هر کسی که امروز یک وب سایت بروز و بی عیب و نقص نداشته باشد در معرض خطر از دست دادن مشتریان جدید در رقابت با سایر شکرتها است. علاوه بر این، بسیاری از سایت ها هستند که از نگهداری وب سایت به حدی غفلت می کنند که حتی در گوگل ایندکس نمی شوند.

با این حال، تنها وب سایت هایی می توانند در رقابت با سایر رقبا و وب سایت ها موفق باشند که سایت خود را قوی، به روز و همگام با رشد تکنولوژی های نوین نگهداری کنند.

برای اطمینان از پشتیبانی خوب وب سایت چه کاری می توانم انجام دهم؟

نگهداری وب سایت از چندین جزء تشکیل شده است. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید، ابتدا باید با قوانین اولیه کدنویسی، سئو و دیجیتال مارکتینگ آشنا باشید. اما بهترین روش استفاده از تیم مجرب پشتیبانی و نگهداری سایت می باشد.

پشتیبانی سایت وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس: خود سیستم مدیریت محتوا وردپرس تقریباً هر 2 هفته یکبار به روز می شود. همچنین هر چند ماه یک بار یک به روز رسانی اصلی ارائه می شود.

به روز رسانی وردپرس

این به روز رسانی ها باید به طور منظم در وب سایت انجام شوند. اگر این کار را انجام ندهید، دیر یا زود با آسیب پذیری های امنیتی مواجه خواهید شد یا به آخرین ویژگی های وردپرس دسترسی نخواهید داشت.

این به روز رسانی ها را می توان مستقیما از داشبورد وردپرس دانلود کرد. اما مراقب باشید! به خصوص برای به روز رسانی های اصلی، حتما از قبل از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. زیرا ممکن است دچار چنان مشکلاتی شوید که راه برگشتی نداشته باشید.

ممکن است برخی از ویژگی های سایت شما (هنوز) با آخرین به روز رسانی سازگار نباشد. برای بروز رسانی امن و مطمئن به همراه خیالی آسوده می توانید از تیم متخصص بیت آبی استفاده نمایید.

برای بروز رسانی سایت وردپرس باید بکاپ و نسخه پشتیبان را از قبل تهیه کنید تا در مواقع ضروری بتوانید به نسخه قبلی برگردید. همچنین، می‌توانید به‌روزرسانی را در یک محیط توسعه دانلود کنید و در زمان آزاد خود بررسی کنید که آیا همه چیز در سایت درست کار می‌کند یا خیر.

پشتیبانی سایت

به روز رسانی افزونه های وردپرس

افزونه های وردپرس: دقیقاً همین فرآیند با پلاگین های وردپرس انجام می شود. برای افزونه های وردپرس نیز نسخه های جدید افزونه های نصب شده در فواصل زمانی بسیار منظم وجود دارد. در اینجا نیز در صورتی که نسخه جدید افزونه به درستی با سایت سازگاری نداشته باشد، باید قبل از به روز رسانی یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

DNS و تنظیمات آن: DNS شامل تنظیماتی هستند که می توانید در دامنه خود انجام دهید. این تنظیمات به ویژه هنگام انجام تنظیمات ایمیل، تغییرات هاست، ارتقا هاست، انتقال از یک شرکت هاستینگ به شرکت دیگر لازم است. البته بهتر است این تنظیمات توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود.

هاست: اگر می خواهید خودتان مراقب وب سایت خود باشید، باید مراقب هاست خود باشید. اگر در توسعه وب سایت خود جدی هستید، نباید از هاست های ارزان قیمت و یا رایگان استفاده کنید. اگر کمی بیشتر پرداخت کنید زیرساخت خوبی خواهید داشت و می توانید از خرابی ها و مشکلات سرور جلوگیری کنید.

دامنه: خود دامنه را نباید نادیده گرفت. یکی از مواد مهم در مورد دامنه این است که حتما زمان انقضای دامنه خود را به یاد داشته باشید و در زمان مناسب آن را تمدید کنید.

گواهی SSL: علاوه بر دامنه، گواهینامه SSL نیز از اهمیت اساسی برخوردار است. این گواهی نامه باید در فواصل منظم تمدید شود تا اعتبار خود را حفظ کند و سایت شما را به عنوان یک سایت به بازدیدکنندگان نشان دهید.

چه خدماتی می توانم از پشتیبانی وب سایت حرفه ای انتظار داشته باشم؟

تمامی موارد فوق در صورت اجرای صحیح تاثیر مثبتی بر تجربه کاربری بازدیدکنندگان وب سایت می گذارد. با این حال، پشتیبانی جامع از وب‌ سایت اغلب می‌تواند زمان زیادی را به خود اختصاص دهد. به خصوص اگر خدمات شما نیاز به بروز رسانی منظم و سریع داشته باشد که می تواند کار را فشرده و سنگین کند.

در زبان فنی اقتصاد، در اینجا می توان از «هزینه های فرصت» صحبت کرد. وکیل یا دکتر یا مدیری را در نظر بگیرید که هزینه کمی برای پشتیانی وب سایت خود انجام می دهد. در عوض احتمالاً در همان مدت زمان چندین برابر بیشتر در حرفه خود درآمد داشته است.

بنابراین، پشتیبانی وب‌ سایت حرفه‌ای از طریق مجموعه بیت آبی می تواند در مدت زمان کوتاهی هزینه های خود را برای کارفرما جبران کند.

پشتیبانی خوب وب سایت از عناصر مختلفی تشکیل شده است که شامل موارد زیر هستند:

1. میزبانی یا هاستینگ

هاستینگ در واقع فضایی است که تمام اطلاعات وب سایت شما در آن ذخیره می شود. از این رو وظیفه مهمی در کیفیت وب سایت و ارائه خدمات آنلاین شما به بازدید کنندگان ارائه می دهد.

ما در مجموعه بیت آبی، علاوه بر پشتیبانی سایت، پشتیبانی هاستینگ شما را نیز با بالاترین دقت انجام می دهیم. مواردی چون بررسی نفوذ فایل های آلوده، بررسی حجم سایت، رفع مشکل ایمیلها و غیره.

با پشتیبانی بیت آبی می توانید با خیالی آسوده به توسعه کسب و کار خود بیاندیشید و بیشتر خدمات آنلاین خود را به ما بسپارید.

زمان بارگذاری سریع و راه اندازی فنی بی عیب و نقص به عنوان پایه ای برای زیرساخت یک سایت استاندارد باید باشد. ولی کسب نتایج بالا در رتبه بندی گوگل را در وهله اول از طریق محتوای ارزشمند وب سایت خود می توانید بدست آورید.

بهینه سازی موتورهای جستجو از یک سو شامل محتوای اورجینال است، اما از سوی دیگر شامل طراحی سایت استاندارد از نظر سئو و کدنویسی نیز می باشد. بنابراین، پشتیبانی وب سایت می تواند امتیاز آن را از نظر موتور جستجوی گوگل به شدت بالا ببرد.

2. تعمیر و نگهداری

به روز رسانی منظم وب سایت تضمین می کند که هیچ داده ای نمی تواند از بین برود. علاوه بر این، امنیت وب سایت نقش مهمی ایفا می کند. سایت باید به طور مداوم از نظر امنیتی باید به روز شود و به طور فعال در برابر حملات هکرها محافظت شود.

به خصوص نسخه‌های قدیمی وردپرس و افزونه‌های معیوب می‌توانند آسیب‌های ماندگاری به وب‌سایت وارد کنند. علاوه بر این، امکاناتی مانند گواهینامه SSL نیز وجود دارد که نقش مهمی در امنیت یک وب سایت ایفا می کند.

بنابراین نگهداری و پشتیبانی یک وب سایت را می توان با خودرویی مقایسه کرد که باید مرتباً به، تعمیرگاه یا کارواش برده شود. به این ترتیب، مالکان می‌توانند مطمئن باشند که همیشه مراقب ماشین خود هستند. یک وب سایت همانند خودرو نیاز به مراقبت و تعمیرهای دوره ای دارد تا بتواند با حداکثر توان خود کار کند.

پشتیبانی سایت

3. مدیریت وب سایت

یکی از موارد نگهداری وب سایت در مورد حفظ محتوای وب سایت است. محتوا باید متناسب با فعالیت های شرکت و نیز خدمات نوین ارائه شده کاملا هماهنگ باشد.

به عنوان مثال فرض کنید خدماتی در سایت شما ذکر شده که ارائه آن خدمات را از مجموعه خدمات شرکت خود حذف کرده اید. سپس کاربر وارد سایت شده و برای سوال در مورد خدمات حذف شده شما با شرکت تماس می گیرد، چه مشکلی پیش خواهد آمد؟

همه موارد فوق تحت پشتیبانی قرار می گیرند و برای کاربران وب سایت بسیار مهم هستند. اگر بازدیدکنندگان وب سایت وارد وب سایت شما شوند و اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا نکنند، صرف نظر از اینکه سایت از نظر فنی بی عیب و نقص باشد یا خیر، آن را ترک خواهند کرد.

بنابراین، مطمئن شوید که نه تنها اطلاعات به روز هستند، بلکه طراحی وب نیز دائماً همگام با پیشرفت تکنولوژی است. بسیاری از کاربران به طور ناخودآگاه با تحقیقات منظم خود در مورد خدمات و محصولات مختلف، آگاهی بسیار خوبی از طراحی وب جذاب ایجاد کرده اند.

تولید محتوا

یکی دیگر از خدمات بی نظیر مجموعه بیت آبی در زمینه پشتیانی سایت، تولید محتوا می باشد. هیچ چیز به اندازه تولید محتوای با کیفیت نمی تواند باعث تقویت سئو وب سایت شما شود.

گوگل بارها بر این تاکید کرده است که تولید محتوا رتبه یک را در بین ده ها فاکتور سئو دارد. اما آیا هر تولید محتوایی باعث تقویت سئو وب سایت شما و رونق کسب و کار شرکت ها می شود؟

جواب مسلما خیر است، تولید محتوا باید توسط افراد آگاه و خبره و آشنا به اصول طراحی سایت و سئو و دیجیتال مارکتینگ انجام شود تا بهترین نتایج را ارائه دهد. تولید محتوای فله ای و بی کیفیت و ارزان قیمتی که امروزه به وفور در اینترنت تبلیغات آن را مشاهده می کنید هیچ تاثیری در سئوی سایت شما نخواهد داشت.

تولید محتوای انجام شده توسط مجموعه بیت آبی توسط کارشناسان این حوزه و بر طبق اصول طراحی سایت و سئو و با کیفیت بالا انجام می شود. برای رونق کسب و کارتان و تولید محتوای با کیفیت با ما تماس بگیرید.